Kuidas valida lapsele sobivad prillid?

Kui oled lapsevanem ja juba mõnda aega üritanud välja selgitada, millised prillid oleks sinu lapsele parimad, siis ilmselt tead juba, kui segadusttekitav võib optikapoe külastamine olla. Mitte mingil juhl ei ole siin valikust puudus. Probleem seisneb hoopis selles, et kuidas välja selgitada, millised prillid on: a) mida su laps on nõus kandma ja b) mis kestaksid kauem kui vaid teel prillipoest koduni. 

Mõnikord annab silmaarst ka spetsiifilisi soovitusi prilliraamide kohta, aga tavaliselt jäetakse see otsus sinu ja su lapse teha. 

Allpool toome välja paar nüanssi, mida silmas pidada selleks, et lapsele prillide valimisest saaksid nii sina kui su laps ainult meeldiva kogemuse ja et lõpptulemusena saaksid valitud sellised prillid, millega on rahul nii sina kui ka sinu laps. 

 

Prillid peavad olema moekad

Ükskõik, kas on tegu siis lapsega, kes peab prille kandma pidevalt või ainult teatud tegevuste juures – enamus lapsi on huvitatud sellest, kuidas ta oma prillidega välja näeb. Eriti huvitab see neid lapsi, kes hakkavad prille kandma esmakordselt. Seega peaks kindlasti vältima lapsele selliste prillide pealesurumist, mis talle endale ei meeldi. Samuti peaksid lapse tähelepanu eemale suunama prillidest, mis on liiga kallid või muudmoodi tema vanust arvestades sobimatud. 

Pea meeles, et põhieesmärk on siiski see, et laps valitud prille ikka hea meelega kandma hakkaks. Lisajulgustust selleks võid leida ka näiteks eriti lahedatest lisafunktsioonidest, nagu näiteks fotokroomsed klaasid, mis välja minnes automaatselt tumenevad. Ka selline väike detail võib last inspireerida oma prille korralikult kandma.

 

Plastikraamidega või metallraamidega prillid?

Laste prilliraamid on valmistatud kas plastikust või metallist. Paljud prillitootjad kopeerivad täiskasvanutele mõeldud prillide stiile ka laste prillidele. Ja lastele see tõenäoliselt meeldib, kuna tänu sellele näevad nad välja täiskasvanulikumad. Ei ole sugugi ebatavaline, et laps just nimelt tahabki, et tal oleksid täpselt samasugused prillid, nagu tema emal või isal. 

Varasemalt soovitati lastele kindlasti valida plastikraamidega prillid, kuna need arvati olevat vastupidavamad, kergemad ja odavamad. Aga tänapäeval valmistatakse ka metallist prilliraame, millel on täpselt samasugused omadused. Ka metallist prilliraame on saadaval laias valikus ja erinevaid, seega küsi nõu oma optometristilt – milline mudel on sobivaim just sinu lapsele. Uuri ka allergiavabade materjalide kohta, kui sinu lapsel esineb mingi materjali suhtes ülitundlikkust. Näiteks on paljudel inimestel nikliallergia ja niklisisaldusega prilliraamid võivad tekitada sügelust ja löövet.

 

Tutvu valikuga!