Bensimon - tennistest prilliraamideni

Meile pakub alati suurt huvi brändide tekkelugu – kes on loojad, millest sai kõik alguse, kust tuleb inspiratsioon ?

Bensimon on uus bränd Norman-Optika tooteportfellis.

Bensimon on elustiilibränd, mille loojateks vennad Serge ja Yves Bensimon ning brändi alustalaks on tennised, mis on nüüdseks saavutanud ikoonilise staatuse ning mille iga uus kollektsioon püüab pilku mustrite, värvide ja uudse materjalikasutusega. Sama kuulus bränd Prantsusmaal nagu Converse USA-s. Bensimon teeb koostööd paljude disaineritega, muuhulgas Gaultier, Chanel, Agnes B, Ines de la Fressange. Neid disainereid on palju. Bensimon x disainer. Sellised koostööd on väga põnevad ning võitjad on nii brändi omanik, külalisdisainer kui ka klient.

Aga tennised tulid sellest, et vennad olid kirglikud rännumehed. Nad olid ka ise tenniste kasutajad, kuid tahtsid igavatest jalanõudest midagi huvitavamat luua. Nii see juhtuski 1978.aastal kui nad andsid enamjaolt sõjaväes kasutuses olevale jalatsile uue elu. Igal maal, kus nad käisid, tõid nad kaasa mustreid, värve ja emotsioone, mis andsid inpiratsiooni Bensimoni uue kollektsiooni loomiseks. Hiljem tõid nad reidiselt kaasa ka kunsti ning disainitooteid oma elustiilipoodide jaoks.

Aja jooksul lisandusid tipptasemel valmisriiete kollektsioonid ning kodusisustus- ja disaintooted. 2019.aastal sügisel tutvustati esimest prillide ja päikeseprillide kollektsiooni noortele, sihtgrupp 18-25 aastased.

Bensimon on esindatud 35 riigis üle maailma. Bensimoni prillikollektsiooni on nüüd esimest korda Eestis Norman-Optika poodides.

Bensimoni prilliraamidel on sinise valguse blokeeringuga nullklaasid. Seetõttu sobivad need neile, kes veedavad palju aega nutiseadmetes ning ei vaja optilist korrektsiooni.

Bensimoni kaubamärk kombineerib moodi, kunsti ja disaini. Bensimoni motoks on luua emotsioone ja muuta need unustamatuteks kogemusteks.

Põnev on, et Bensimoni vennad ostsid ära Pariisi kuulsaima disainile ja kunstile orienteeritud raamatupoe Artazart’I ja avasid Bensimoni kunstigalerii. Ehk teatud hetkel sai kunsti ja disaini nii palju, et see vajas uut väljundit.

Tähelepanuväärne on ka see, et Bensimoni müüvad kõik kuulsad kaubamajad nagu Galeries Lafayette, Printemps, le Bon Marché, El Corte Anglais, John Lewis, La Rinascente.

Bensimoni elustiilipoed kannavad nimetust Bensimon - Autour du Monde (Bensimon ümber maailma) ning nimele vastavalt koondavad endasse Bensimoni tenniseid, valmisriiete kollektsioone, kodusisustuselemente, disainitooteid, kunsti, kuid eelkõige positiivsust, elurõõmu, värve, avatust ja kirge unikaalsete toodete järgi.

Tutvu Bensimon sinise valguse kaitsega prilliraamidega siit.

Lasteraame saad vaadata siit ja päikeseprille siit.