Sinist valgust neelav materjal BLUMAX

Meil on hea meel tutvustada uut revolutsioonilst prilliklaaside materjali BLUMAX.

Tehnoloogiline areng on meie igapäeva toonud erinevaid digitaalseid seadmeid, mis kõik kiirgavad nähtava valguse hulka kuuluvat sinist valgust. Üheks sinise valguse allikaks on ka kaasaegsed valgustid. Hinnanguliselt 43% täiskasvanutest töötab ametikohtadel, mis vajavad pikendatud arvuti kasutamist töökohal. Selle tulemusena kurdab ligi 70% digitaalsete seadmete kasutajatest silmade kuivuse ja väsimuse üle.

Sinine valgus on loomuliku päevavalguse osa, kuid liigne kiirgumine seadmetelt võib endaga kaasa tuua järgmisi muutusi: 

  1. Ärkvelolekurütmi häirumine
  2. Digitaalse sündroomi ilmingud: udune nägemine, ärritunud silmad, peavalud, kaela- ning seljavalud
  3. Sinakas-violetset valgust loetakse üheks maakula degeneratatsiooni põhjustavaks riskifaktoriks.

Ekraanide emiteeritav kirgas sinine valgus väsitab silmi. Lahenduseks on uus innovaatiline klaasimaterjal BLUMAX, milles on kaitsekiht, mis takistab UV-kiirguse ning kahjuliku sinise valguse jõudmist silmadeni. Erinevalt sinist valgust blokeerivatest pinnakatetest ei peegelda BLUMAX-materjal peegeldumisvastase pinnakattega kombineeritult sinakas-violetset jääkpeegeldust.

BLUMAX-materjal sobib kasutamiseks nii siseruumides kui ka õues.

BLUMAX-klaasimaterjal kaitseb silmi digitaalsetelt seadmetelt tuleva kahjuliku sinise valguse eest ning vähendab seeläbi oluliselt silmade väsimist. Kombineerituna peegeldumisvastase pinnakattega on kandja kaitstud nii materjali läbiva kui ka prilliklaasi pindadelt peegelduva UV-kiirguse ja sinise valguse eest. Koos Satin+UV või Satin+Blue UV pinnakattega neeldub BLUMAX-materjalis UV-kiirgus ja sinakas-violetne valgus kuni 420 nanomeetrini.

BLUMAX-materjal on sama läbipaistev kui tavapärane BLUMAXi omadusteta plastikmaterjal. Kuna teatud osa sinakas-violetsest valgusest filtreeritakse, võivad vaadeldavad objektid tunduda tavapärasemast kollakamad-kreemjamad, kuid tänu sellele paraneb kontrastitaju.

 

Blumax materjal on saadaval alates indeksist 1.5. Täpsem info kauplustest.

Norman-Optika laos on olemas 1.6 BLUMAX plastik HMC+ super hydrophobic tugevustega -2.0..-4.0 ja +2.0...+4.0 kuni cyl -0.75 ning -4.0..-5.0. Prillid saab kätte 1-3 tööpäeva jooksul. Klaasipaari hind 59€/paar.

BluMax ühevaatelised prilliklaasid Satin+UV peegeldumisvastase pinnakattega alates 90€/paar.

BluMax progresseeruvad prilliklaasid Satin+UV peegeldumisvastase pinnakattega alates 170€/paar.