Brändi lugu - Gigi Studios

Autor: Marget Vatku

Brändi lugu sai alguse 1962.a. kui Fulgencio Ramo, praeguse tegevjuhi Patricia Ramo vanaisa, rajas Barcelona südamesse prillitehase. 

1981.a. võttis firma juhtimise üle Patricia isa, Luis Ramo, kes tootis odava segmendi raame LR (Luis Ramo) Optika nime all. Firma oli 2014-ndaks aastaks, mil Patricia Ramo firma juhtimise üle võttis, kahjumis ja väheneva käibega firma.

Patricia Ramo lõi uue brändi, Gigi Barcelona. Lisaks palkas ta väga hea disainerite meeskonna, panustas disainile, toote kvaliteedile ning turundusele.

Väga sümpaatne on, et nii noorele inimesele (Patricia oli 2014.a. 21-aastane) anti võimalus teha ettevõttes nii suuri muudatusi ning usaldati tema sisetunnet ja visiooni.

Patricia õppis Londonis moedisaineriks, seetõttu on arusaadav, miks Gigi raamid on nii trendikad.

Gigi bränd kasvab hetkel ülikiiresti ning Patricia Ramo sõnul on praegune kollektsioon nende kõigi aegade parim. 

Tänu sellele õnnestus tema pereettevõttel kahjumist vabaneda ja kogu kasvu ise finantseerida. See on muljetavaldav saavutus.

Bränd on hetkel esindatud 45 riigis üle maailma. Põhiturg on seni olnud Euroopas, kuid 2019-ndal aastal laieneti USA-sse, kust tuleb suurim tõus. Rõhk on müügiesindustel, mitte interneti soodusmüükidel.

2019.a. muudeti Gigi Barcelona nimi Gigi Studioseks. Gigi Barcelona vahetas oma nime seetõttu Gigi Studioseks, et liiga palju teisi optikafirmasid kasutasid oma brändi nimes Barcelona nime (mh. Woodys Barcelona, Etnia Barcelona). Teine nimevahetuse aspekt oli seotud laienemisega, kus oli oluline rõhutada brändi seotust disainiga, mitte päritoluga.

Patricia Ramo ütleb, et nad on Barcelonas asutatud ettevõte ja päritolu üle uhked, kuid praegu on nende ettevõte laienemas üle maailma ning Gigi Studios määratleb palju paremini disainiga seotust.

MOETRENDID

Prilliraamide osas on jätkuvalt moes ümar vorm, tõusuteel on kuusnurksed raamikujud ning n-ö kassisilma kuju. Väga populaarne on kandiline suurem raamikuju, eriti õhulise ning minimalistliku metallraamina.

Metallraamid mängivad sel hooajal endiselt peaosa, ehkki plastikraamid naasevad. Värvide osas on populaarsed läbikumavad värvitoonid – hall, virsikuroosa, pruun, tumeroheline, merevaigutoon.

Gigi Studios prilliraamid

Gigi Studios prilliraamide kollektsioonis on oskuslikult ühendatud kunstiline vorm ja funktsionaalsus. Väga põnevad ja kaunid raamikujud, ilusad värvikombinatsioonid. Gigi Studios on alati olnud tugev metallraamide segmendis, kuid praeguses kollektsioonis on lisandunud palju plastikraame, mis muudavad Gigi kollektsiooni enam tasakaalustatuks. Prilliraamide segmendis on paljud mudelid roostevabast terasest.

Gigi Studios päikeseprillid

Gigi Studios päikeseprillide kollektsioonis on saavutatud tasakaal mugava stiili ja tänapäevase touch’i vahel - ajatu aviaator, kassisilm, ristkülikukujuline, ruudukujuline, ümmargune vorm. Päikeseprillide selle hooaja kuumim sõna on oversize-vorm ehk suurte plastikraamidega päikeseprillid.

Gigi Studios Lab-kollektsioon

Lab-kollektsioon on uus seeria, mis kombineerib beeta-titaani ja Jaapani suure tihedusega atsetaati. Need raamid on minimalistlikud ja tehniliselt kõrgel tasemel. Ülimalt kerged, minimalistlikud ja täiuslikud Gigi-prilliraamid nii naistele kui ka meestele. 

Tuginedes kindlale veendumusele, et täiuslikkuse võti peitub lihtsuses, on Gigi Studiose kirg luua kõrgeima kvaliteedi ja ainulaadse disainiga prilliraame ja päikeseprille.

Tutvu lähemalt prilliraamide ja päikeseprillidega.