Moesuunad 2018

Külastasime veebruari viimasel nädalavahetusel Milaanos toimuvat MIDO optikaala messi. MIDO on üks suurimaid ja olulisemaid optikaala messe maailmas. See on elegantne sündmus, kus tutvustatakse uusi moetrende, esitletakse optikaala meditsiinitehnika tippsaavutusi, luuakse uusi kontakte ja muuhulgas tehakse ka head kaupa.

[accordion]

Lihtne ja minimalistlik välimus on selle aasta märksõnadeks

Rõõmustavad uudised messilt on nende jaoks, kes on tüdinud tumedast plastikust. Metallraamid on jälle tagasi! Samuti heledad plastikraamid - läbikumavad heleroosad, beežid, helesinised, päris läbipaistvad. Juhul kui on tumedam plastik, siis see on peene plastikust raamiosaga, tihti ka metallsangadega ja metallist ninaosaga. Ühesõnaga, massiivne plastik hakkab lähiaastatel taanduma. Raamikujudest on ülipopid erinevad ümarad vormid, aviaatori stiilis tilgakujulised, tavalisemad ristkülikukujulised ning erilise kujuga nurgelised raamid. Ehk siis raamide materjal on minimalistlikum, kuid mängitakse raamide kuju ning detailidega. Jätkuvalt popid on metalli ja plastiku kombinatsioonid, kus metall annab kerguse ja hea istuvuse ning plastik värviaktsendi.

On näha ka esimesi katsetusi  taaskasutavate materjalide osas, loodussõbralikum suhtumine isegi optikaalal!

Prilliraamid 2018

  1. Metallraamid

  2. Ümmargused prilliraamid - nii plastik, metall kui kombineeritud metall & plastik

  3. Aviaatori stiilis ja sillaga prilliraamid

  4. Pastelsed toonid, läbikumavad ja ihukarva ehk nude toonid

  5. Õhukesed plastikraamid metallsangadega

 

Päikeseprillid 2018

  1. Aviaatori stiilis tilgakujulised ja ümmargused metallraamidega või metalli ja plastikuga kombineeritud päikeseprillid. Metall on sageli värviline. Klaaside toonid on klassikalisest hallikast ja pruunist kuni roosa ja helesiniseni.

  2. Peegelklaasid on jätkuvalt popid. Kui varasematel aastatel oli peegelkate tugevam, mille tagant polnud silmi näha, siis nüüd moodsamatel päikeseprillidel on peegelkate poolläbikumav, mis näeb ees hoopis elegantsem välja.

  3. Palju on polariseeritud klaasidega päikeseprille. Polariseeritud klaasid sageli ka heledat tooni, mitte ainult tumepruunid ja hallikas-rohelised.

  4. Läbikumavast plastikust päikeseprilliraamid.

Eelkõige ümmargused ja aviaatori stiilis õhukesed metallraamid

Metallraamide eeliseks on reguleeritavad ninapadjad, mis tagavad prilliraamide hea istuvuse erineva suuruse ja kujuga ninale. Värvidest domineerib kuldne ning kuldse ja musta või kuldse ja näiteks pastelse roosa kombinatsioon. Metallraamid sobivad neile, kes eelistavad kergust, head raamide istuvust, diskreetset elegantsi.

 

Retro, 80-ndad ning metalli ja plastiku kombinatsioon

Retro on jätkumalt moemaailma kuningas. Rõhku pannakse ümarale ja aviaator-stiili tilgakujulisele vormile. Jätkuvalt on moes ka šikk kassisilm. Plastiku toonid, mida kasutatakse enim nendes kombineeritud mudelites on kilpkonnapruun, sibrusäbru sinine (tortoise blue), merevaigukollane, bordoopunane. Metallist topeltsild on selle trendi kohustuslik lisand. Rõhku pannakse detailidele: sangaotsikud, kuidas on logo välja toodud jms. Kombineeritud prilliraamid kasutavad ära metallraamide kerguse ja hea istuvuse ning plastikraamide värvikülluse.

 

Julged nurgelised prilliraamid

Need raamid on kindlasti tähelepanu köitvad ja ideaalsed neile, kes soovivad välja paista. On kahte tüüpi nurgelisi raame: ühed on sellised, kus raamiosa ongi nurgeline ning teised on nurgeliste kaunistustega. Nende raamide puhul on kasutatud eri värvitoone või mati ja läikiva metalli kombinatsiooni.

Läbikumavad  ja pastelsed toonid

Moetoonid on heleroosa, helesinine, hall ja soojad kuldsed toonid.  Ihukarva ehk nude toon on jätkuvalt moes. Heledate toonide võidukäik on eelkõige väsimus, mis on tekkinud aastatepikkusest tumeda plastiku võidukäigust. Heledat tooni prilliraamid ei domineeri nii tugevalt näos, on pehmemad. Samuti on heledat raami lihtsam sobitada riietega. See trend on suunatud eelkõige naistele.

[/accordion]