Kuidas puhastada oma prille?

Prilliklaaside igapäevane pesemine ja korralik hoolitsus tagavad nende pikaaegse kestmise ja väldivad kriimude teket. Kuidas seda õigesti teha. Järgnevad soovitused kehtivad nii prillidele, päikeseprillidele, spordiraamidele ja kaitseprillidele.

 • Pese oma käed korralikult enne prillide pesemist.
 • Kätepesu on oluline selleks, et prille puhastama asudes ei satuks enda kätelt klaasidele mustust, kreeme, abrassiivosakesi jm. Kasuta kätepesuks käte niisutamiseks mõeldud ainete vaba seepi ja kuivata käed käterätikuga, mis ei jäta kätele ebemeid. 
 • Puhasta prille jooksva käesooja vee all. Nii uhud klaasidel oleva tolmu ja mustuse ära ning klaasil olevad mustuseosakesed ei kriimusta prilliklaasi ja puhastuslapi vahele jäädes prilliklaase. Ära kasuta liiga kuuma vett, sest järsud temperatuuri muutused ja liigne kuumus rikuvad pinnakatteid.
 • Lase prilliklaasidele tilk kreemide- ja käsi niisutavate ainete vaba nõudepesuvahendit. Enamik vahendeid on kontsentreeritud, seega ära kasuta nõudepesuvahendit liiga palju.
 • Puhasta õrnalt mõlemad prilliklaasid ning ülejäänud raam. Oluline on peste tervet raami seepräast, et teatud raami osad puutuvad kokku keha ja higiga ning aja jooksul need ladestuvad raamil. Kindlasti pööra tähelepanu nurgale, kus prilliklaasiavade servadele, sest sinna koguneb tolm ja mustust eriti hästi.
 • Loputa hoolikalt, vastasel juhul jääb puhastades prilliklaasidele määrdunud kiht.
 • Raputa õrnalt prilliraame, et enamik vett prillidelt ise ära valguks. Kontrolli, et klaasid said puhtaks.
 • Kuivata prilliklaasid õrnalt ebemevaba puhta mikrokiudlapiga, mida ei ole pestud pesuloputusvahendit kasutades. Rätik peab olema kindlasti puhas, sest igasugune rätiku ja prilliklaasi vahele jääv mustus kriimustab puhastamisel klaasipinda. 
 • Kui prilliklaasidele jääb mõni märg joon või väike plekk, puhasta oma prilliklaasid veel kord üle mikrokiudlapiga. Ka prilliklaaside kuivatamiseks võid kasutada mikrokiudlapp, kuid sellisel juhul vajad sa kahte, kui pead veel mõne veetriibu või plekikese peale kuivatamist ära pühkima. 
 • Prillipuhastuslappi ennast tuleb samuti sageli pesta, et lapile jäänud mustus ei kahjustaks puhastamisel prilliklaase. Lappi võid pesta käsitsi samuti nõudepesuvahendiga.
 • Kui sa parasjagu prille ette tagasi ei pane, siis hoia neid kriimude tekkimise vältimiseks kõvas prillitoosis.

 

Mida prillide puhastamisel mitte teha?

Ära kasuta prilliklaaside puhastamiseks enda riideid. See on kindel viis oma prilliklaase kriimustada.

Ära kasuta oma prillide puhastamiseks muud kodukeemiat.

Ära kasuta paberkäterätikuid oma prilliklaaside puhastamiseks.Tselluloosikiud võivad samuti plastikust prilliläätsesid kriimustada. Äärmisel juhul kasuta väga pehmet majapidamispaberit õrnalt prillide kuivaks tupsutamiseks peale nende pesu veega. Seejärel aga käi prilliklaasid veel kord pehme mikrokiud lapiga üle.

Originaalartikli leiad siit.