Mis on sinine valgus?

Inimese silmad ei ole loodud terve päeva ekraane vaatama. Sajandite jooksul on silm arenenud vaatama suurt hulka erinevaid objekte erinevatel kaugustel, aga sellest “uuest” elust ning nõudmistest välja lülitumine ei ole tänapäeval enam võimalik. Selline eluviis võib viia kaela- ja seljavaludeni, kuivade ja ärritunud silmade, uneprobleemideni ning uduse nägemiseni. Tihti arvatakse, et digitaalseid seadmeid kasutades on kaebused vältimatud, aga see ei pea nii olema.

Sinise valguse ohud:

  • digitaalne sündroom: hägune nägemine, ärritunud silmad, peavalud, kaela- ja seljavalud;
  • võib põhjustada depressiooni;
  • põhjustab ärkveloleku rütmi häireid (peamiselt unehäireid);
  • võib põhjustada lühinägevust, vananemisega seotud silmapõhja kärbumist ja pöördumatut nägemisekaotust;
  • surub maha melatoniini tootmist, mis on uinumiseks vajalik hormoon.

Ekraanide emiteeritav kirgas sinine valgus väsitab silmi. Lahenduseks on innovaatilised sinise valguse kaitsega prilliklaasid, mis:

  • blokeerivad 100% UVA ja UVB-kiirgusest;
  • takistavad kahjuliku sinise valguse jõudmist silmadeni ja vähendavad seeläbi oluliselt silmade väsimist;
  • sobivavad kasutamiseks nii siseruumides kui ka õues.

Sinist valgust neelavad prilliklaasid ja pinnakatted aitavad parandada kontrasti, kaitsevad silmi digitaalsetelt seadmetelt tuleva kahjuliku sinise valguse eest ning vähendavad seeläbi oluliselt silmade väsimist.

Kindlasti on vaja jälgida kui palju oma päevast veedame erinevate ekraanide taga ja silmadele piisavalt puhkust anda. Olukorras, kus töö nõuab arvuti kasutamist või mõne muu ekraani pidevat jälgimist, võivad heaks lahenduseks olla sinise valguse eest kaitsvad prillid.

Meie juurest saab tellida igasse raami sinise valguse vastase kaitsega prilliklaasid või osta kohe valmis kujul nulltugevusega sinise valguse kaitsega prillid brändilt Bensimon.

Tulles nägemise kontrolli Norman-Optikasse, saame kontrollida teie silmade tervislikku seisundit ja nägemisteravust ning leida sobiva lahenduse vastavalt teie vajadustele ja elustiilile. Hoia oma silmi! Broneeri aeg optometristi vastuvõtule Norman-Optikas kodulehel, e-maili teel info@normanoptika.ee või helistades meie kauplustesse.