Prillide valimine e-poes

[accordion] 

Kõige kindlam moodus valida endale mugavad ja parajad prilliraamid on neid prillipoes proovides. Kuid alati ei ole selleks aega ega võimalust.

Selleks, et saaksid endale meie e-poest parima istuvusega prilliraamid valida, tuleme sulle mõne nõuandega abiks.

 

Prilliraame kirjeldavad parameetrid

Väga oluline on valida enda näole õige suurusega prilliraamid. Kui oled varem prille kandnud, siis on nende pealt lihtne eelmisi andmeid vaadata ning nendest uute valikul lähtuda.

Prilliraamidel on kolm olulist mõõdet:

 • Klaasiava laius (40...62)
 • Ninavahe laius (14...24)
 • Prillisanga pikkus (120..150)

 

Raamide suurusi märgitakse kujul: 53-14 145. 

K 

 

Olulised mõõdud on klaasiava ja ninavahe laius.

Klaasiava ja ninavahe laius on tavaliselt märgitud kõrvuti ning eraldatud teineteisest kas kriipsu või ruudukujulise kastikese abil. Andmed võivad olla trükitud nii prillisangale kui ka prilliraamide ninaosale, plastikraamide puhul ka ninapadjale (sealt on neid üsna keeruline leida ja näha).

 

Prillisangad

Prillisangad painutatakse iga kliendi jaoks parajaks, sest nad on tavaliselt pisut pikemad või sirgemad kui kandjal mugav on. Painutamiseks pead kindlasti pöörduma optikakaupluse poole. Ise prillisangasid kodus painutada ei tohi.

Naistele sobivad üldiselt prillisangad 135-140, meestele 140-145. Sangapikkused 120-130 on tavaliselt laste prillisangadel.

 

s 

 

Prilliraami mudel 

Prillisangadel on info ka prilliraami mudeli kohta. Tavaliselt on tegemist kas logo, 3-4 neljakohalise koodi ja värvikoodi kombinatsiooniga, nt Kenzo 2234 C03 või suurtähtede ja numbrite kombinatsiooniga, nt VGV4925 0568. Raami mõõte otsides võid seda infot eirata.

 

Vaata prilliraamide parameetreid oma praeguste prillide pealt või mõõda vajalikud suurused

Et teha kindlaks, milline mõõt sulle sobib, on kõige parem vaadata enda praeguste prilliraamide andmeid.

Kui oled kindlaks teinud oma praeguste prilliraamide mõõdud, siis võid nende põhjal valida endale sarnaste mõõtudega raamid. Mõõdud ei pea olema täpselt samasugused, vaid võid valida ka +/-2 mm suuremaid ja väiksemaid suuruseid. Pane tähele, et kui valid kitsama klaasiava, siis on prillid kindlasti praegustest raamidest kitsamad, sest see mõjutab mõlema klaasiava laiust. Väike kõikumine ninavahe suuruses mängib vähem rolli. Plastikraamide puhul on sarnane ninavahe olulisem, sest nende ninaosa ei ole hiljem reguleeritav. Metallraamidel saab ninapatjasid kas laiemaks või kitsamaks painutada.

Kogu prilliraami laiuse saad teada, kui mõõdad esiosa laiuse ühest väliservast teiseni. Arvesta 4-6 mm veel küljeosa laiuseks. Seega kui su praeguste prilliraamide kogulaius on 134 mm, siis arvesta sellega, et 2 klaasiava + ninavahe laius võiksid tulemuseks anda 134-4= 130 mm kuni 134-6=128 mm.

 

Mõõdud on sangadelt kulunud

On täiesti tavaline, et igapäevasest kandmisest tulenevalt võivad prilliraamide mõõtmed olla sangalt kulunud. Kuid orienteeruvad mõõdud võid joonlaua abil ka ise mõõta. 

 • Klaasiava laius:

Mõõda joonlaua abil klaasiava kõige laiemast osast klaasiava siseservast välimise servani.

 • Ninavahe laius:

Mõõda joonlaua abil prilliklaasi avade kõige kitsamast kohast.

 • Prillisanga pikkus:

Mõõda prillisanga kogupikkus alates esiosa poolsest servast kuni allapoole kaarduva otsa lõpuni. Kui sul on pehme joonlaud, saad ühe mõõtmisega hakkama. Kui sul on jäik joonlaud, siis mõõda prillisanga kogupikkus esiosa poolsest servast allakaarduva sanga osani ning seejärel liida sellele kõrva taha painduva sangaosa pikkus.

 k

Kuidas hinnata prilliraamide suurust siis, kui sul ei ole varem prille olnud?

Riietega on lihtsam sobivust ennustada. Prilliraamide puhul on ilma eelneva kogemuseta väga raske tabelite abil selgust luua, sest klaasiava laiusele lisaks mängib rolli ninavahe, raami disain, küljeosa laius ja kas tegemist kumera klaasiga, vedrusangaga raamiga ning palju muud. 

Tavaliste prilliraamide puhul on klaasiava suurused alla 50 üldiselt mõeldud lastele või väga kitsa näoga täiskasvanutele. Klaasiava suurused 50-54 on keskmisele näole. Alates suurusest 55 võib raame lugeda laiadeks.

Abiks võib olla ka allolev tabel: 

 

Suurus

Prilliraamide laius

Päikeseprillide laius

Kitsas raam

< 50 mm

< 55 mm

Keskmine suurus

50 – 54 mm

56-64 mm

Lai raam

> 55 mm

> 65 mm

  

Kuidas leida prilliraamide mõõdud Norman-Optika e-poes?

Prilliraamide mõõdud on Norman-Optika e-poes märgitud kohe prilliraami koodi järel.

Näiteks:

Royal Muse 2007 black 50-18 140 

 • 50 - klaasiava laius
 • 18 - ninavahe laius
 • 140 - prillisanga pikkus

 

Mõnel raamil võib meie süsteemis prillisanga pikkus ka märkimata olla. Kui soovid täpsemat infot, siis helista kauplusesse, kus soovitud prilliraam kohapeal olemas on. Kõige levinumad prillisanga pikkused on 135 mm ja 140 mm.

 

Päikeseprillide suurus

Päikeseprillide mõõdud on sageli palju suuremad. See tuleneb sellest, et nende eesmärgiks on katta suuremat osa su näost ja tagada ereda päikesevalguse eest parem kaitse. Teiseks on päikeseprilliklaasid palju kumeramad ning kuna klaasiava mõõdetakse nende puhul kumerust mööda, siis on saadud tulemused ka suuremad.

 

Prilliklaaside valik

Norman-Optika e-poes on võimalik hetkel tellida ühevaatelisi prilliklaase, tavalisi või fotokroomseid ehk isetumenevaid. Ühevaatelises prilliklaasis on vaid üks tugevus, mis on mõeldud kas kaugele või lähedale vaatamiseks. Kui soovid tellida muid prilliklaasitüüpe, siis palun võta meiega e-maili teel ühendust, saada koopia oma prilliretseptist ning link meeldivast prilliraamist. 

Nende andmete põhjal koostame Teile hinnapakkumise.

Progresseeruvaid ja bifokaalseid prille soovitame alati tulla kauplusesse koha peale tellima.

Lugege ka erinevate prilliklaaside kohta.

Plastikmaterjalist on tellimiseks valikus:

 • Indeks 1.56 20% õhem kui 1.5 indeksiga plastikust prillilääts. NB-ei sobi kruviraamidesse.
 • Indeks 1.6 30% õhem kui 1.5 indeksiga plastikust prillilääts. Sobib kõikidesse raamitüüpidesse, k.a kruviraamidesse. Soovituslik alates tugevustest +2.5/- 3.0. 
 • Indeks 1.67 40% õhem kui 1.5 indeksiga plastikust prillilääts. Kuni 6 korda löögikindlam. Sobib kõikidesse raamitüüpidesse, k.a kruviraamidesse. Soovituslik alates tugevustest +3.0/- 4.0. 

  [/accordion]

Vaata veel. Kuidas valida lapsele prilliraame? Millised prilliraamid sobivad sinu näokujuga?

Kui soovid veel nõu, siis kirjuta meile info@normanoptika.ee.