Kontori- ja lähitööklaasid kuni -30%

Ideaalsed prillid lähedale nägemiseks

Naine arvuti tagaKõigil, kellel on juba kogemus lugemisprillide kasutamisel, on tõenäoliselt ette tulnud olukordi, kus lugemisprillid mingil hetkel ei ole piisavad või ei ole mugav vaadata samaaegselt nii telefoni, kuvarit kui ka veidi kaugemale.

Seoses vanusest tingitud muutustega inimese silmas väheneb aja jooksul võime lähedale selgesti näha. Tekib vajadus esimeste lugemisprillide järele. Mida aeg edasi, seda nii öelda nõudlikumaks läheb silm: igale erinevale kaugusele on vaja erineva tugevusega prilliklaasi, raamatu lugemiseks ja telefoni vaatamiseks tugevam plusstugevus, kuvari kaugusele juba väiksem pluss ning ühe meetri peale veelgi vähem jne.

Meie kaasaegsetes töökeskkondades on mõistetel „lugemine“ ja „lähedal“ palju erinevaid nüansse. Näiteks asub arvutiekraan lähedal - umbes 60-80 cm kaugusel, kuid traditsioonilised lugemisprillid on mõeldud lugemiseks 30-45 cm peale. Ka lektoritel on vaja sageli püsti seistes lugeda laual asetsevat teksti, kuid sellisel juhul on teksti kaugus juba 80-90 cm või enam. Seetõttu võib mitmekülgsete tööülesannetega inimene vajada mitmeid erinevate tugevustega lugemiseks mõeldud prille.

Sellise olukorra lahendamiseks on mõeldud kontoritööprillid ehk pikendatud nägemisalaga lähiprillid.

Need klaasid ei ole mõeldud, nagu nimi ütleb, ainult kontoris töötavatele inimestele, vaid pigem kõigile, kelle töö nõuab suuremat liikumist ning pidevat erinevatele kaugustele vaatamist.

Erinevalt progresseeruvatest klaasidest, on nendes klaasides vaatealad laiemad ning moonutused kaugemal prilliläätse servades, et töö tegemine mistahes distantsile oleks võimalikult mugav ja sujuv.

Sõltuvalt töö iseloomust on võimalik sellised prilliklaasid tellida täpselt inimese soovi ja vajaduse järgi, kas ainult lugemiseks ja kuvari vaatamiseks või ka kuvarist kaugemale, kahe meetri peale või koguni nelja meetri peale. Viimastega on juba mugav töökohal ka ringi liikuda.

Pikendatud vaatealaga prilliklaasid siiski progresseeruvaid klaase ei asenda ning ei ole mõeldud väga kaugele vaatamiseks ega auto juhtimiseks.

Tulles Norman-Optikasse optometristi juurde nägemiskontrolli, vaadake üle oma töökoht ning hinnake, millistele kaugustele Teil on vaja vaadata. Sobiva klaasitüübi selgitab optometrist välja koostöös kliendiga pidades silmas kliendi vajadusi ja töö spetsiifikat.

Lähilisaga prilliläätsed

Neile, kelle tööülesannete täitmiseks on tarvis vaadata lähedale (30-45 cm) ja 60-90 cm kaugusele, sobivad lähilisaga prilliläätsed. Sõltuvalt inimese vanusest ja väljakirjutatud retseptist võib nägemisulatus olla isegi kuni 1,5m. Selliste prilliläätsede paarihind on alates 95 €/paar. Kuni 31.01.22 soodustus -30%.

Kontoritöö prilliläätsed

Väiksematesse töökeskkondadesse on mõeldud nn kontoritöö klaasid, mis annavad kontsentreeritud nägemise kuni 4 meetri kaugusele ning vastavad mitmete ametialade, sh kokad, arstid, muusikud, kunstnikud, raamatupidajad, automehaanikud nägemisvajadustele. Nende prillidega on võimalik lähedalt lugeda, jälgida arvutiekraani ning kuni 4 m ulatuses asuvaid objekte või jälgida kliente/kolleege. Üleminekul lähidistantsilt keskdistantsile on tagatud sujuv nägemine. Selliste prilliläätsede paarihind on alates 160 €/paar. Kuni 31.01.22 soodustus -30%.

Kõikidele prilliklaasidele on võimalik lisada ka sinise valguse kaitse, mis takistab kahjuliku sinise valguse jõudmist silmadeni ja vähendab seeläbi oluliselt silmade väsimist.

Siit leiad infot veel erinevatest prilliklaasidest.